Wybór rolety zewnętrznej


Rolety pełnią nieocenioną funkcję – chronią wnętrze przed nadmiarem ciepła i światła słonecznego, a także zapewniają nam niezbędną prywatność. Kiedy jednak powinniśmy zdecydować się na wariant zewnętrzny, a kiedy na wewnętrzny?

Zalety rolet zewnętrznych

Wybór powinien być podyktowany przede wszystkim właściwościami funkcjonalnymi obu rodzajów rolet. Jeżeli okna pomieszczenia wychodzą na południe lub zachód, z jednej strony pozwala to na gromadzenie w nim większych ilości ciepła bez nadmiernej eksploatacji systemu grzewczego. Ta zaleta staje się jednak wadą w okresie letnim, gdy w godzinach popołudniowych domowników oślepia silne światło słońca, a pokój nagrzewa się do niekomfortowego poziomu. Jeżeli chcemy zapewnić sobie ochronę nie tylko przed światłem, ale i nadmiernym ciepłem, najlepszym wyborem będą tu rolety zewnętrzne.

Za roletami zewnętrznymi przemawia również możliwość wyposażenia ich w moskitiery, które wiosną i latem zapewniają nam ochronę przed owadami. Oprócz tego system zewnętrzny może być kontrolowany zdalnie za pomocą sterowania przewodowego lub radiowego, co zwiększa komfort jego użytkowania.

Kiedy warto zdecydować się na rolety wewnętrzne?

W przypadku, gdy okna znajdują się od północnej lub wschodniej strony albo gdy budynek otoczony jest przez wysokie drzewa, zastosowanie rolet zewnętrznych może nie być konieczne. Okna nie są bowiem w tym przypadku wystawione na bezpośrednie działanie słońca. Świetnie sprawdzą się tu więc rolety wewnętrzne o wybranym przez nas stopniu zaciemnienia. Mamy przy tym do dyspozycji wiele różnych możliwości – począwszy od klasycznych osłon materiałowych w wersjach wolnowiszących i wyposażonych w prowadnice, poprzez szczelne i wytrzymałe żaluzje z drewna lub aluminium, aż do dekoracyjnych markiz i drewnianych mat. Rolety stosowane wewnątrz pomieszczeń stanowią ponadto ich dodatkową ozdobę, możemy więc dobrać je tak, by podkreślały wystrój pokoju czy wpisywały się w kolorystykę mebli.

Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą firmy Rotombud. Zapewniamy przystępne ceny, szybką realizację zamówienia i najwyższą jakość oferowanych produktów.

Wybór rolety zewnętrznej
Data publikacji: 12 listopada 2020
Skontaktuj się z nami

Obsługa klienta

Aleksandra Klepuszewska
Tel.: 609 744 574

Obsługa biura
Magdalena Bocian
Tel.: 500 577 121

Kierownik
Jarosław Posiewka
Tel.: 798 986 299

Obsługa zleceń zagranicznych

Kompleksowa usługa montaży i pomiarów na terenie krajów:

  • Niemcy
  • Dania
  • Szwecja
  • Holandia
  • Belgia
  • Francja

Tomasz Klepuszewski
Tel.: +48 504 187 353

flagi

Poznaj szczegóły oferty