Okna drewniane jako uzupełnienie domu w stylu skandynawskim


Styl skandynawski występuje w kilku różnych odmianach – wszystkie jednak łączy prostota, jasna kolorystyka i wystrój oparty na dodatkach z surowców naturalnych. Cechy te sprawiają, że drewniane okna doskonale się tu odnajdują.

Urządzasz dom w stylu skandynawskim? Postaw na okna z drewna!

Domy i wnętrza w stylu skandynawskim cechują się prostotą i oszczędnością środków. Zazwyczaj utrzymane są w subtelnej i jasnej kolorystyce opartej na bielach, beżach czy szarościach. Jednocześnie nawiązują do piękna i harmonii przyrody – dlatego większość ozdób i mebli wykonywana jest tu z naturalnych, niemalowanych surowców takich jak kamień czy drewno. Całość tworzy komfortową i wolną od nadmiernego zagracenia przestrzeń, w której możemy odetchnąć i pozbyć się stresu nagromadzonego w ciągu dnia.

Ta skłonność do poszukiwania prostych metod aranżacyjnych i czerpania inspiracji z natury sprawia, że ze stylem tym komponują się przede wszystkim elementy z surowego drewna – takie jak meble czy okna drewniane. Charakterystyczna faktura tego materiału z jednej strony podkreśla minimalny wystrój wnętrza, z drugiej – wnosi do niego dodatkową ozdobę w postaci naturalnych słojów układających się w niepowtarzalne wzory.

Jednocześnie bogaty wybór rodzajów drewna daje nam szerokie możliwości aranżacyjne. Możemy np. zdecydować się na uzupełnienie dominującej kolorystyki o dopasowany odcień lub przeciwnie – podkreślić ją, wybierając ramy okienne o kontrastowym zabarwieniu.

Firma Rotombud oferuje wyjątkowe okna drewniane pochodzące od rzetelnego i sprawdzonego producenta, jakim jest firma Stolan. Do ich produkcji wykorzystywane są liczne rodzaje wysokogatunkowego drewna, wśród których wymienić można m.in. drewno dębowe, sosnowe czy modrzewiowe. Dostępne są również warianty egzotyczne, jak np. sapeli czy meranti.

Oferta obejmuje okna wykonane w licznych wariantach estetycznych, dzięki czemu bez trudu dopasujemy je do specyfiki wnętrza. Jeżeli więc nasz dom urządzony jest np. w gustawiańskiej odmianie stylu skandynawskiego, możemy uzupełnić go o stylizowane okna o klasycznym wyglądzie. Z kolei proste i surowe ramy okienne świetnie odnajdą się w skandynawskim folku czy stanowiącej wizytówkę tego stylu odmianie new nordic.

Okna drewniane jako uzupełnienie domu w stylu skandynawskim
Data publikacji: 24 grudnia 2020
Skontaktuj się z nami

Obsługa klienta

Aleksandra Klepuszewska
Tel.: 609 744 574

Obsługa biura
Magdalena Bocian
Tel.: 500 577 121

Kierownik
Jarosław Posiewka
Tel.: 798 986 299

Obsługa zleceń zagranicznych

Kompleksowa usługa montaży i pomiarów na terenie krajów:

  • Niemcy
  • Dania
  • Szwecja
  • Holandia
  • Belgia
  • Francja

Tomasz Klepuszewski
Tel.: +48 504 187 353

flagi

Poznaj szczegóły oferty