Na jakie parametry warto zwrócić uwagę przy zakupie drzwi wejściowych?


Wybór drzwi wejściowych to ważna decyzja, którą należy dokładnie przemyśleć. Drzwi zewnętrzne są nie tylko wizytówką mieszkania, ale przede wszystkim zapewniają bezpieczeństwo domownikom i chronią mieszkańców budynku przed intruzami. Z tego powodu, by mieć pewność, że drzwi spełnią swoją funkcję, przy ich zakupie warto upewnić się, czy konkretny model ma odpowiednie parametry. O czym pamiętać przy zakupie drzwi wejściowych?

Jakie parametry powinny mieć drzwi wejściowe?

Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na trwałość i jakość materiałów, z jakich wykonane są drzwi. Dobrym rozwiązaniem jest zakup drzwi stalowych, które wyróżniają się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i czynniki atmosferyczne, takie jak deszcz lub mróz. Jeżeli chcesz zagwarantować sobie maksymalną ochronę przed nieproszonymi gośćmi, zdecyduj się na stalowe drzwi antywłamaniowe. Drzwi tego typu są nie tylko bardziej wytrzymałe od tradycyjnych modeli, ale także posiadają zamki o wyższej klasie bezpieczeństwa.

Kolejnym ważnym aspektem, o którym nie należy zapominać przy zakupie produktu, jest współczynnik przenikania ciepła (U), który informuje o tym, jak dużą termoizolacyjność zapewniają drzwi. Im niższy współczynnik U, tym mniej ciepła przedostaje się przez drzwi wejściowe, co dla właścicieli mieszkania oznacza niższe rachunki za energię. Warto pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi w Polsce normami współczynnik przenikania ciepła dla drzwi zewnętrznych powinien wynosić maksymalnie 1,3 W/(m2*K). Dobre drzwi wejściowe powinny zapewniać także odpowiednią izolację akustyczną, by wygłuszać hałasy dobiegające z ulicy lub klatki schodowej.

Innym istotnym kryterium, nad jakim warto się zastanowić, planując zakup drzwi wejściowych, jest łatwość ich konserwacji. Decydując się na drzwi z drewna, musisz pamiętać o ich regularnej konserwacji przy pomocy specjalnych środków do drewna. Drzwi metalowe są pod tym względem łatwiejsze w utrzymaniu i przeważnie nie wymagają zakupu specjalistycznych detergentów.

Na jakie parametry warto zwrócić uwagę przy zakupie drzwi wejściowych?
Data publikacji: 27 stycznia 2023
Skontaktuj się z nami

Obsługa klienta

Aleksandra Klepuszewska
Tel.: 609 744 574

Obsługa biura
Magdalena Bocian
Tel.: 500 577 121

Kierownik
Jarosław Posiewka
Tel.: 798 986 299

Obsługa zleceń zagranicznych

Kompleksowa usługa montaży i pomiarów na terenie krajów:

  • Niemcy
  • Dania
  • Szwecja
  • Holandia
  • Belgia
  • Francja

Tomasz Klepuszewski
Tel.: +48 504 187 353

flagi

Poznaj szczegóły oferty