Jaką roletę wybrać na okno dachowe?


Okna dachowe (inaczej zwane połaciowymi) to nie tylko źródło naturalnego światła, ale również sposób na odpowiednie wentylowanie pomieszczeń znajdujących się na poddaszu lub strychu. Jednak aby cieszyć się dobrodziejstwami okien dachowych w pełni, warto zastanowić się nad zamontowaniem na nich rolet. Jaką roletę najlepiej wybrać na okno dachowe? Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci podjąć decyzję.

Jaka roleta najlepiej sprawdzi się na oknie dachowym?

Należy pamiętać, że nie każdy rodzaj rolet będzie odpowiedni do okien dachowych. Na okna połaciowe najlepiej sprawdzą się rolety plisowane, które są nie tylko estetyczne, ale również bardzo praktyczne, ponieważ umożliwiają zaciąganie materiału od góry lub od dołu. Pozwala to na zaciemnienie całego lub jedynie części okna i swobodną regulację ilości światła, jakie wpada do pomieszczenia. Dobrym rozwiązaniem są także rolety na prowadnicach, które dobrze przylegają do szyby nawet na oknach o dużym kącie nachylenia. Wybierając rolety na okno dachowe należy zdecydowanie unikać rolet wolnowiszących, które pasują jedynie do tradycyjnych okien ściennych oraz drzwi balkonowych.

Ważne jest również to, jaki materiał zastosowano do produkcji rolet. W przypadku okien dachowych najlepiej sprawdzą się rolety wykonane z tkanin takich jak poliester, które są odporne na działanie promieni słonecznych, dzięki czemu nie stracą koloru. Jeżeli zależy Ci na obniżeniu temperatury na poddaszu, zdecyduj się na rolety wykonane z grubego, wyciemniającego materiału, który zablokuje dostęp promieni słonecznych do pomieszczenia, zapobiegając nadmiernemu nagrzewaniu się pokoju. Oczywiście, wybierając materiał tkaniny, warto także zwrócić uwagę na jej kolor, fakturę lub wzory, by dopasować roletę do estetyki pomieszczenia. Ze względu na trudności w wierceniu w skośnych ścianach i specyfikę okien dachowych, kupując przeznaczone na nie rolety, najlepiej zdecydować się na model montowany bezinwazyjnie, czyli zakładany bezpośrednio na skrzydle okiennym.

Jaką roletę wybrać na okno dachowe?
Data publikacji: 24 stycznia 2023
Skontaktuj się z nami

Obsługa klienta

Aleksandra Klepuszewska
Tel.: 609 744 574

Obsługa biura
Magdalena Bocian
Tel.: 500 577 121

Kierownik
Jarosław Posiewka
Tel.: 798 986 299

Obsługa zleceń zagranicznych

Kompleksowa usługa montaży i pomiarów na terenie krajów:

  • Niemcy
  • Dania
  • Szwecja
  • Holandia
  • Belgia
  • Francja

Tomasz Klepuszewski
Tel.: +48 504 187 353

flagi

Poznaj szczegóły oferty