Metody zabudowy balkonów


Zabudowa balkonu zwiększa poziom bezpieczeństwa oraz funkcjonalność przestrzeni, wpływa również na jej estetykę i stwarza wiele możliwości aranżacyjnych. Skutecznie chroni przed różnorodnymi czynnikami atmosferycznymi, szczególnie zimą i jesienią, dzięki czemu balkon może być dostępny praktycznie przez cały rok. Co więcej, przemyślana i solidnie wykonana zabudowa balkonów w blokach mieszkalnych czy domach jednorodzinnym ogranicza straty ciepła w zimie, sprzyjające w utrzymaniu stałej temperatury w pomieszczeniach.

Decydując się na zastosowanie tego rozwiązania na swoim balkonie, mamy do wyboru dwie różne metody wykonania zabudowy: w systemie ramowym oraz systemie bezramowym. W tym artykule przedstawimy specyfikę obu tych metod.

Popularna zabudowa balkonu w systemie ramowym

Zabudowa balkonu w systemie ramowym jest zdecydowanie częściej wybierana, co w dużej mierze wynika przede wszystkim z niższych kosztów jej wykonania. Są to zabudowy oparte na systemie przesuwnym, który zapewnia wysoki komfort użytkowania. Zastosowano w nich samozamykacze, które przeciwdziałają samoczynnemu przesuwaniu czy otwieraniu okien, chroniąc przed wiatrem czy niepowołanymi osobami z zewnątrz. Jest to doskonały sposób na zasłonięcie przestrzeni balkonowej przed deszczem czy wiatrem.

Nasza firma zapewnia zabudowy w systemie ramowym, które wykonane są z profili aluminiowych. Istnieje możliwość montażu w nich różnych rodzajów szyb, co znacznie zwiększa możliwości aranżacyjne. Okna można zamontować od podłogi do sufitu lub od wysokości balustrady do sufitu. Koszt takiej realizacji w dużej mierze zależy od liczby okien oraz długości balkonu, a także rodzaju wybranego szkła.

Zabudowa w systemie ramowym to bardziej tradycyjne rozwiązanie, które doskonale komponuje się ze stylistyką większości domów jednorodzinnych. Jest to rozwiązanie funkcjonalne i trwałe, a za jego wyborem niewątpliwie przemawiają również względy finansowe.

Nowoczesne zabudowy balkonu w systemie bezramowym

Zabudowy balkonów w systemie bezramowym wybierane są przede wszystkim w nowoczesnym budownictwie, chociaż w budynkach tradycyjnych również doskonale spełniają swoje zadanie. Wyróżniają się tym, że nie posiadają profili pionowych, a poszczególne elementy zabudowy są od siebie niezależne. Wpływa to przede wszystkim na estetykę całej konstrukcji, która jest bardziej przejrzysta i elegancka.

System ten wykonany jest z aluminium oraz szkła hartowanego. Zastosowane szkło jest bardzo wytrzymałe. W przypadku stłuczenia tafla nie rozsypuje się, lecz pęka na wiele drobnych kawałków, tworząc charakterystyczną pajęczynkę i pozostając na swoim miejscu. Systemy bezramowe, podobnie jak ramowe, zapewniają funkcjonalność, ochronę przed warunkami zewnętrznymi oraz bezpieczeństwo użytkowania. Umożliwia łatwe osłonięcie całej powierzchni balkonu, np. w zimowe dni, lub maksymalne otwarcie poprzez zsunięcie paneli w jedno miejsce, zapewniając swobodny przepływ powietrza w ciepłe dni.

Metody zabudowy balkonów
Data publikacji: 1 marca 2020
Skontaktuj się z nami

Obsługa klienta

Aleksandra Klepuszewska
Tel.: 609 744 574

Obsługa biura
Magdalena Bocian
Tel.: 500 577 121

Kierownik
Jarosław Posiewka
Tel.: 798 986 299

Obsługa zleceń zagranicznych

Kompleksowa usługa montaży i pomiarów na terenie krajów:

  • Niemcy
  • Dania
  • Szwecja
  • Holandia
  • Belgia
  • Francja

Tomasz Klepuszewski
Tel.: +48 504 187 353

flagi

Poznaj szczegóły oferty