Walory użytkowe rolet zewnętrznych 


Każdy budynek ma okna, dom bez nich przypominałby bunkier, w którym nie chcielibyśmy mieszkać. To przez nie wpuszczane jest światło słoneczne, a otwierając je, można przewietrzyć wnętrze domu. Niestety wszystkie okna mają też mankamenty.

Przede wszystkim w upalne miesiące wpuszczane do pomieszczeń promienie słoneczne powodują błyskawiczne nagrzewanie powietrza znajdującego się w środku domu, zimą natomiast przez okna może uciekać cenne ciepło. Kolejnym minusem jest możliwość zaglądania przez nie do wnętrza naszego domu przypadkowych przechodniów, co powoduje psychiczny dyskomfort związany z poczuciem naruszenia naszej prywatności. Kolejnym mankamentem może być fakt, że szyby okienne stosunkowo łatwo zbić i w ten sposób dostać się do środka domu. Okna są najczęściej wykorzystywane przez włamywaczy, aby wtargnąć do wnętrz. Czy można zapobiegać tym wszystkim przykrym skutkom posiadania niezbędnych nam przecież do normalnego funkcjonowania okien? Doskonałym sposobem na poradzenie sobie z tymi mankamentami jest założenie rolet zewnętrznych.

Zalety posiadania rolet zewnętrznych:

Poprawa termoizolacji okien – między opuszczonymi roletami zewnętrznymi a szybą powstaje poduszka powietrzna, która jest rewelacyjną warstwą izolacyjną. Dzięki niej wnętrze domu nie nagrzewa się podczas upalnych letnich dni, a w czasie zimowych mrozów nie ulega wychłodzeniu. Decydując się na montaż takich rolet, możemy poprawić energooszczędność naszego gospodarstwa domowego.

Są świetną barierą dla włamywaczy – kiedy nie ma nas w domu, możemy opuścić rolety zewnętrzne, dzięki czemu nasz dom stanie się bezpieczny i odporny na próby niepowołanego wtargnięcia. Podczas próby wyłamania rolet,  generowany jest duży hałas, a cały proces zajmuje sporo czasu, co powoduje, że domy z roletami zewnętrznymi są omijane przez złodziei.

Są doskonałą izolacją akustyczną – jeżeli na zewnątrz panuje hałas, który uprzykrza nam życie, wystarczy zasłonić rolety i cieszyć się błogą ciszą.

Są ozdobą elewacji budynku – bogaty wybór różnych kolorów i wzorów rolet zewnętrznych sprawia, że można je dopasować do elewacji domu tak, aby stały się jego ozdobą.

Walory użytkowe rolet zewnętrznych 
Data publikacji: 28 stycznia 2020
Skontaktuj się z nami

Obsługa klienta

Aleksandra Klepuszewska
Tel.: 609 744 574

Obsługa biura
Magdalena Bocian
Tel.: 500 577 121

Kierownik
Jarosław Posiewka
Tel.: 798 986 299

Obsługa zleceń zagranicznych

Kompleksowa usługa montaży i pomiarów na terenie krajów:

  • Niemcy
  • Dania
  • Szwecja
  • Holandia
  • Belgia
  • Francja

Tomasz Klepuszewski
Tel.: +48 504 187 353

flagi

Poznaj szczegóły oferty