Jakimi metodami można zabudować balkon?


Balkon to dodatkowe miejsce wypoczynku na świeżym powietrzu, które bezpośrednio połączone jest z przestrzenią domową. Odpowiednio zabudowane, podobnie jak tarasy mogą stać się dodatkowym „pokojem” swego rodzaju „oknem na świat”. Zobaczmy jakimi metodami zabudować balkon?

Zabudowy balkonów i tarasów — jakie są zalety inwestycji?

Zabudowa balkonu pozwala na lepsze zagospodarowanie przestrzeni wypoczynkowej w domach i mieszkaniach. Pomaga przedłużyć dostępność i możliwość odpoczynku z dwóch miesięcy w roku do praktycznie użytkowania go przez okrągły rok. Odpowiednio zaplanowana zabudowa utrzymuje stałą temperaturę w pomieszczeniach, zabezpieczając je przed stratami ciepła. Z tego tytułu najbardziej opłaca się zlecić prace firmie, która nie tylko opracuje rozwiązania technologiczne do danej zabudowywanej przestrzeni, ale również zajmie się jej montażem.

Jakie są rodzaje zabudów balkonowych?

Wyróżnić można dwa typy zabudów, ramową oraz bezramową, które stanowią wysokie walory estetyczne dla elewacji budynku. Należy dokładać starań, aby każdy projekt był zgodny z trendem architektonicznym, stylowymi przeszkleniami powierzchni nadając konstrukcji nowoczesnego wyrazu, będąc też barierą antywłamaniową. System balkonowy ramowy opiera się na konstrukcji opartej na profilu aluminiowym z systemem przesuwnym o wysokim komforcie użytkowania. Przy okazji tego rozwiązania trzeba koniecznie pomyśleć o blokadach  samoczynnego przesuwania się drzwi, czy otwierania się okien na wypadek działań włamywacza, jako dodatkowego zabezpieczenia przed wiatrem. Dzięki możliwości wmontowania różnych szyb dają szerokie warianty aranżacyjne.

System bezramowy oparty jest na aluminium i szkle hartowanym, stanowią wysoką ochronę przed warunkami atmosferycznymi podobnie jak standardowe zabudowy, umożliwiają maksymalne otwarcie balkonu poprzez zsunięcie wszystkich paneli w jeden pakiet szkła. Jest to system, który nie ingeruje w wygląd elewacji i założenia architektoniczne budynku.

Jakimi metodami można zabudować balkon?
Data publikacji: 2 czerwca 2022
Skontaktuj się z nami

Obsługa klienta

Aleksandra Klepuszewska
Tel.: 609 744 574

Obsługa biura
Magdalena Bocian
Tel.: 500 577 121

Kierownik
Jarosław Posiewka
Tel.: 798 986 299

Obsługa zleceń zagranicznych

Kompleksowa usługa montaży i pomiarów na terenie krajów:

  • Niemcy
  • Dania
  • Szwecja
  • Holandia
  • Belgia
  • Francja

Tomasz Klepuszewski
Tel.: +48 504 187 353

flagi

Poznaj szczegóły oferty