Gdzie najlepiej sprawdzają się okna aluminiowe?


Okna aluminiowe montowane są w budownictwie komercyjnym i niekomercyjnym. Rozwiązania wykorzystują biura projektowe, firmy produkcyjne oraz prywatni inwestorzy.

Okna aluminiowe doskonale się prezentują i mają wiele zalet, co sprawia, że coraz częściej wybierane są nie tylko do dużych przeszkleń, ale też tradycyjnych, nadając przestrzeniom oryginalności.

Gdzie najlepiej sprawdzają się okna aluminiowe?

Okna aluminiowe coraz chętniej wykorzystywane są w szkołach, urzędach, hotelach, biurowcach, zakładach, apartamentach oraz w domach jednorodzinnych. Sprawdzają się głównie przy dużych przeszkleniach, w budynkach nowoczesnych, ponieważ wyglądają bardzo efektownie, pomimo swojej surowości. Dzięki profilom aluminiowym można tworzyć oryginalne projekty budowlane domów jednorodzinnych. Konstrukcje mają zastosowanie w ogrodach zimowych, które stają coraz popularniejsze. Dzięki dużej możliwości wyboru okien F.H.U. Rotombud Tomasz Klepuszewski dostosowuje systemy do potrzeb klientów. Okna aluminiowe bez izolacji termicznej możemy wybrać do budowy wiatrołapów, boksów kasowych, gablot i ścianek działowych. Natomiast z izolacją termiczną montujemy w zabudowach zewnętrznych. Dzięki możliwości zastosowania wielu rozwiązań dobierzemy je niemal do każdej przestrzeni.

Jakie są zalety okien aluminiowych?

Okna aluminiowe cieszą się zainteresowaniem nie tylko z uwagi na wygląd, ale przede wszystkim na liczne zalety. Do najważniejszych cech należy ich trwałość, wytrzymałość, lekkość, stabilność i sztywność, łatwość pielęgnacji i oczywiście dostępność w wielu kolorach.  Okna aluminiowe cechuje wysoka izolacja cieplna, dlatego wybierane są do budynków energooszczędnych. Zaletą systemów jest także redukcja hałasu. Izolacja akustyczna jest dużo większa niż przy oknach wykonywanych z innych materiałów. Jeśli jednak zależy nam na komforcie użytkowania stolarki, musimy zwracać uwagę na parametry. Ten czynnik jest najistotniejszy, oprócz jakości produktów.

Gdzie najlepiej sprawdzają się okna aluminiowe?
Data publikacji: 12 lipca 2022
Skontaktuj się z nami

Obsługa klienta

Aleksandra Klepuszewska
Tel.: 609 744 574

Obsługa biura
Magdalena Bocian
Tel.: 500 577 121

Kierownik
Jarosław Posiewka
Tel.: 798 986 299

Obsługa zleceń zagranicznych

Kompleksowa usługa montaży i pomiarów na terenie krajów:

  • Niemcy
  • Dania
  • Szwecja
  • Holandia
  • Belgia
  • Francja

Tomasz Klepuszewski
Tel.: +48 504 187 353

flagi

Poznaj szczegóły oferty