Jakie są funkcje rolet zewnętrznych?


Zastanawiasz się nad instalacją rolet zewnętrznych? Doskonale trafiłeś! Z naszego artykułu dowiesz się, jakie są najważniejsze funkcje rolet i dlaczego warto zainstalować je w swoim domu, mieszkaniu lub lokalu. Sprawdź, jak rolety zewnętrzne mogą ułatwić Ci życie!

Ochrona przed włamaniem i wścibskimi spojrzeniami

Antywłamaniowe rolety zewnętrzne to doskonała ochrona przed nieproszonymi gośćmi. Rolety zabezpieczą Twój dom przed włamaniem i zagwarantują Ci niczym niezmąconą prywatność. Pod tym względem rolety zewnętrzne docenią szczególnie osoby mieszkające na parterze oraz pierwszym piętrze.

Wygłuszenie hałasu

Mieszkania sąsiadujące z ruchliwymi ulicami, szkołami lub lokalami gastronomicznymi bywają naprawdę głośne – nawet stuprocentowo szczelne okna nie zawsze gwarantują odpowiednią izolację akustyczną. Z pomocą przychodzą rolety zewnętrzne, dzięki którym natężenie hałasu w domu lub mieszkaniu może zmniejszyć się nawet o 14 dB.

Izolacja termiczna

Prawidłowa izolacja termiczna pozwala znacząco obniżyć koszty ogrzewania i podnieść komfort przebywania w budynku. Rolety zewnętrzne stanowią dodatkową barierę przed zimnym powietrzem i pozwalają ograniczyć straty cieplne nieruchomości. Jak widać, rolety to rozwiązanie nie tylko ekonomiczne, ale także ekologiczne.

Ochrona przed promieniami słonecznymi i upałem

Lato w Polsce staje się coraz bardziej uciążliwe. Upały sięgają nawet 40ᵒC, uniemożliwiając większości osób normalne funkcjonowanie. Zasunięcie rolet zewnętrznych pozwala ograniczyć ekspozycję okna na promienie słoneczne, tym samym obniżając temperaturę wewnątrz pomieszczenia i chroniąc wzrok przed promieniowaniem UV.

Doskonałe wyciemnienie

Niektórzy ludzie nie mogą wyobrazić sobie snu bez idealnej ciemności. Zasłony nie zawsze gwarantują dostateczne wyciemnienie – w szczególności, gdy okno znajduje się w niedalekiej odległości od źródła światła, np. ulicznej latarni. Rolety zewnętrzne gwarantują doskonałe wyciemnienie, bez względu na porę dnia i ilość światła na zewnątrz.

Jakie są funkcje rolet zewnętrznych?
Data publikacji: 11 października 2022
Skontaktuj się z nami

Obsługa klienta

Aleksandra Klepuszewska
Tel.: 609 744 574

Obsługa biura
Magdalena Bocian
Tel.: 500 577 121

Kierownik
Jarosław Posiewka
Tel.: 798 986 299

Obsługa zleceń zagranicznych

Kompleksowa usługa montaży i pomiarów na terenie krajów:

  • Niemcy
  • Dania
  • Szwecja
  • Holandia
  • Belgia
  • Francja

Tomasz Klepuszewski
Tel.: +48 504 187 353

flagi

Poznaj szczegóły oferty