Kiedy warto się zdecydować na okna PCV, a kiedy na okna drewniane?


Osoby, które budują dom lub remontują mieszkanie, często muszą stanąć przed wyborem: okna PCV czy drewniane? Odpowiedź na to pytanie nie jest oczywista. Wiele zależy od budżetu i preferencji kupujących oraz ekspozycji pomieszczenia. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, kiedy warto wybrać okna PCV, a kiedy lepiej postawić na okna drewniane.

Okna PCV – wady i zalety

Do niewątpliwych zalet okien PCV należy ich cena – okna z tworzyw sztucznych to obecnie najtańsze rozwiązanie na rynku. Z niską ceną wiąże się także duża popularność – osoba, która zdecyduje się na ramy okienne z tworzyw sztucznych, nie będzie miała problemu z ich zakupem ani znalezieniem firmy montażowej, która wstawi okna. Warto także pamiętać, że okna PCV – w przeciwieństwie do okien drewnianych – nie wymagają konserwacji, co dodatkowo obniża koszty całej inwestycji.

Niestety, okna PCV mają także wady. Tworzywa sztuczne są zdecydowanie mniej odporne na zmienną temperaturę, niż drewno – z tego powodu, plastikowe ramy okienne mogą odkształcać się pod wpływem ciepła. Oznacza to, że okna PCV nie są najlepszym wyborem do pomieszczeń o zachodniej lub południowo-zachodniej ekspozycji.

Kolejną wadą okien PCV jest brak możliwości naprawy – w przypadku uszkodzenia konstrukcji okna, prawdopodobnie konieczne będzie wstawienie nowej ramy, co oczywiście wiąże się z dodatkowymi wydatkami i innymi niedogodnościami.

Okna drewniane – kiedy warto je wybrać?

Okna drewniane docenią z pewnością osoby, które kochają klasykę i elegancki design – ramy wykonane z drewna są z piękne i nadają wnętrzu niezwykłego charakteru. Niestety, nie jest to rozwiązanie najtańsze – okna wykonane z drewna są zdecydowanie droższe, niż ramy okienne z tworzyw sztucznych.

Warto także pamiętać, że ramy z drewna – chociaż są bardzo odporne na wahania temperatury i promienie słoneczne – nie radzą sobie z wilgocią i wymagają regularnej konserwacji. Jednak, przy odpowiedniej pielęgnacji i regularnym serwisie, będą służyć swoim właścicielom nawet do 100 lat!

Kiedy warto się zdecydować na okna PCV, a kiedy na okna drewniane?
Data publikacji: 18 października 2022
Skontaktuj się z nami

Obsługa klienta

Aleksandra Klepuszewska
Tel.: 609 744 574

Obsługa biura
Magdalena Bocian
Tel.: 500 577 121

Kierownik
Jarosław Posiewka
Tel.: 798 986 299

Obsługa zleceń zagranicznych

Kompleksowa usługa montaży i pomiarów na terenie krajów:

  • Niemcy
  • Dania
  • Szwecja
  • Holandia
  • Belgia
  • Francja

Tomasz Klepuszewski
Tel.: +48 504 187 353

flagi

Poznaj szczegóły oferty