Co jest przyczyną zaparowywania okien?


W każdym pomieszczeniu powinny być kratki wentylacyjne, szczególnie gdy nie ma możliwości zamontowania okien. Aby zapobiegać wilgoci, która prowadzi do tworzenia się grzybów i pleśni na ścianach, należy wietrzyć pomieszczenia, również zimą. Błędem jest montaż zbyt szczelnych okien, a tym bardziej bez nawiewników.

Pomieszczenia trzeba wietrzyć niezależnie od temperatury powietrza. Unikanie otwierania okien zimą jest dużym błędem, a szczególnie podczas gotowania. Nie tylko trzeba je rozszczelniać, ale wietrzyć wszystkie pomieszczenia. Wilgoć w domu jest dużym problemem, bo prowadzi do powstawania nieestetycznych i szkodliwych dla zdrowia, pleśni na ścianach. Montaż nawiewników w oknach ROTOMBUD zapewnia właściwą wymianę powietrza. Można zamontować również osuszacz, odpowiedzialny za usuwanie wilgoci. Szyby zaczynają parować, gdy spada temperatura powietrza, czyli robi się chłodno. Proces jest naturalny, bo zachodzi wymiana ciepła pomiędzy taflami szkła w oknie i otoczeniem.

Dlaczego zamontować nawiewniki okienne?

Wentylacja jest konieczna w domu i mieszkaniu. Dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie nawiewników okiennych. Można wybrać ręczne, wówczas użytkownik sam otwiera i zamyka kratkę, w wybranym przez siebie momencie. Natomiast ciśnieniowe nawiewniki regulują przepływ powietrza różnicą ciśnienia. Kiedy wzrasta, układ się otwiera, by zwiększyć przepływ mieszanki. Gdy jest zbyt duża albo wiatr jest za silny, nawiewnik się zamyka. Nie dojdzie jednak do wychłodzenia pomieszczenia, ponieważ przepływ powietrza zostanie automatycznie zablokowany. Ręczna blokada umożliwia także zamknięcie przepływu powietrza w dowolnym momencie. Nawiewniki higrosterowane sterowane są poziomem wilgotności powietrza, za co odpowiada taśma poliamidowa, która zwiększa się lub skraca, w zależności od wilgotności.  Można je ustawiać ręcznie, by przepływ powietrza był jak najmniejszy. Nawiewniki można założyć w zamontowanych już oknach.

Co jest przyczyną zaparowywania okien?
Data publikacji: 2 sierpnia 2022
Skontaktuj się z nami

Obsługa klienta

Aleksandra Klepuszewska
Tel.: 609 744 574

Obsługa biura
Magdalena Bocian
Tel.: 500 577 121

Kierownik
Jarosław Posiewka
Tel.: 798 986 299

Obsługa zleceń zagranicznych

Kompleksowa usługa montaży i pomiarów na terenie krajów:

  • Niemcy
  • Dania
  • Szwecja
  • Holandia
  • Belgia
  • Francja

Tomasz Klepuszewski
Tel.: +48 504 187 353

flagi

Poznaj szczegóły oferty