Jak dobrać kolorystykę drzwi do aranżacji wnętrza?


Niemal każda osoba, która remontuje lub urządza mieszkanie, przykłada dużą wagę do tego, by odpowiednio dobrać kolorystykę do wnętrza. Wpływ na aranżację przestrzeni ma nie tylko kolor ścian, ale także kolory mebli i dodatków. Czy coś jeszcze może mieć na nią wpływ? Zdecydowanie tak! Bardzo istotny jest również dobór odpowiedniej kolorystyki drzwi. Czy wiesz, jak kolor drzwi wpływa na odbiór wnętrza i jak najlepiej dopasować drzwi do jego aranżacji? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedź!

Jak dopasować kolor drzwi do aranżacji wnętrza?

Wiele osób zapomina o tym, że aranżacja wnętrza to nie tylko meble i akcesoria, ale także odpowiednio dobrane drzwi. Niefortunny wybór może zaburzyć estetykę mieszkania i zniszczyć cały efekt. Jak prawidłowo dobrać drzwi do przestrzeni?

Osoby, którym zależy na utrzymaniu harmonii w przestrzeni, powinny zdecydować się na drzwi o odcieniu pasującym do koloru stałych elementów aranżacji – to znaczy framug, ram okiennych i dużych mebli (np. meblościanek lub zabudowanych szaf). Dzięki temu – niezależnie od wybranego koloru ścian lub dodatków – aranżacja będzie prezentować się schludnie i estetycznie.

Jeżeli zależy Ci na optycznym powiększeniu przestrzeni, wybierz drzwi w kolorze jak najbardziej zbliżonym do koloru ściany – dzięki temu unikniesz wyraźnego kontrastu i uzyskasz efekt przestronności. Dobrze, żeby odcienie były pastelowe i nie odróżniały się  zbyt mocno od kolorystyki podłogi.

O czym jeszcze powinieneś pamiętać, dobierając drzwi do aranżacji?

Odpowiednio dobrane drzwi mogą podkreślić charakter mieszkania i stanowić stylowy element aranżacji. Z tego powodu, miłośnicy klasycznego stylu, powinni zdecydować się na wewnętrzne drzwi drewniane w naturalnych kolorach, które świetnie sprawdzą się w tradycyjnie urządzonych wnętrzach. Jeżeli preferujesz styl loftowy, wybierz proste drzwi metalowe lub drzwi metalowe z przeszkleniami. Fanom surowego minimalizmu z pewnością spodobają się białe lub jasnoszare drzwi bez zbędnych tłoczeń.

Jak dobrać kolorystykę drzwi do aranżacji wnętrza?
Data publikacji: 10 stycznia 2023
Skontaktuj się z nami

Obsługa klienta

Aleksandra Klepuszewska
Tel.: 609 744 574

Obsługa biura
Magdalena Bocian
Tel.: 500 577 121

Kierownik
Jarosław Posiewka
Tel.: 798 986 299

Obsługa zleceń zagranicznych

Kompleksowa usługa montaży i pomiarów na terenie krajów:

  • Niemcy
  • Dania
  • Szwecja
  • Holandia
  • Belgia
  • Francja

Tomasz Klepuszewski
Tel.: +48 504 187 353

flagi

Poznaj szczegóły oferty