Jaki rodzaj stolarki okiennej sprawdzi się najlepiej na dużych przeszkleniach?


Duże przeszklenia w domu lub apartamencie to gratka dla każdego fana nowoczesnego designu i stylu loftowego. Olbrzymie okna, sięgające od podłogi aż do sufitu, nie tylko pięknie wyglądają, ale także gwarantują doskonałe naświetlenie mieszkania i optycznie powiększają pomieszczenia.

Jeżeli mieszkanie znajduje się na wysokim piętrze, duże przeszklenia zapewniają niezwykły widok, a jeśli apartament umieszczony jest na parterze i otoczony ogrodem – okna na całą ścianę tworzą iluzję zespolenia z zielenią i przestrzenią.

Jak widać, istnieje wiele powodów, by zdecydować się na duże okna. Warto pamiętać jednak o tym, że nie każdy system okienny sprawdzi się w przypadku okien zajmujących większość ściany. Jaki rodzaj stolarki okiennej pasuje do dużych przeszkleń?

Jaka stolarka okienna na duże przeszklenia?

W zależności od pomieszczenia, preferencji mieszkańców i umiejscowienia okien, istnieje kilka typów stolarki okiennej, które sprawdzą się na dużych przeszkleniach. Należą do nich przede wszystkim:

Okna przesuwne to doskonałe rozwiązanie w przypadku pomieszczeń, których okna wychodzą bezpośrednio na taras, balkon lub do ogrodu. System przesuwnych okien pozwala oszczędzić miejsce i jest doskonałym dopełnieniem nowoczesnego, minimalistycznego stylu.

Narożniki całoszklane, czyli okna narożne, to sposób na zapewnienie maksymalnej ilości światła słonecznego w pomieszczeniu. Na szczęście nie oznacza to wiecznych upałów w lecie – wystarczy zdecydować się na montaż rolet zewnętrznych, które zatrzymają nadmiar promieni słonecznych. Okna tego typu występują w kilku wariantach: mogą być łączone na step lub łączyć się w umieszczonym w rogu profilu okiennym.

Okna nieotwierane świetnie sprawdzą się w oszklonych apartamentach na wysokim piętrze. Okna tego typu nie mają okuć, dlatego można wykonać je w niestandardowych rozmiarach – nawet bardzo dużych. Okna nieotwierane wyglądają wspaniale i gwarantują optyczne powiększenie przestrzeni.

Jaki rodzaj stolarki okiennej sprawdzi się najlepiej na dużych przeszkleniach?
Data publikacji: 4 stycznia 2023
Skontaktuj się z nami

Obsługa klienta

Aleksandra Klepuszewska
Tel.: 609 744 574

Obsługa biura
Magdalena Bocian
Tel.: 500 577 121

Kierownik
Jarosław Posiewka
Tel.: 798 986 299

Obsługa zleceń zagranicznych

Kompleksowa usługa montaży i pomiarów na terenie krajów:

  • Niemcy
  • Dania
  • Szwecja
  • Holandia
  • Belgia
  • Francja

Tomasz Klepuszewski
Tel.: +48 504 187 353

flagi

Poznaj szczegóły oferty