Jakie drzwi wewnętrzne wybrać do pokoju dziecka?


Projektowanie i urządzanie pokoju dziecinnego to bardzo ważna kwestia, którą warto dokładnie przemyśleć. Wystrój, dodatki i kolorystyka pokoju może znacząco wpływać na samopoczucie dziecka, dlatego rodzice, którym zależy na dobrym humorze pociechy, powinni zastanowić się nad tym, jakie meble i dodatki wybrać, a także jakie kolory sprawdzą się w sypialni malucha. Warto również wziąć pod uwagę to, jakie drzwi wewnętrzne będą najlepszym rozwiązaniem do pokoju dziecka.

Jak wybrać drzwi wewnętrzne do pokoju dziecinnego?

Drzwi do pokoju dziecka powinny być przede wszystkim wytrzymałe. Pociecha prawdopodobnie nie będzie zwracać uwagi na to, czy drzwi nie ucierpią zbyt mocno w trakcie zabawy. Przezorny rodzic powinien zadbać o to, by drzwi wewnętrzne były wykonane z solidnych materiałów – w przeciwnym wypadku może okazać się, że już po kilku latach konieczna będzie ich wymiana.

Rodzice powinni dobrze zastanowić się przed zakupem przeszklonych drzwi do pokoju dziecięcego, ponieważ w przypadku rozbicia szyby, dziecko może zrobić sobie krzywdę. Jeżeli jednak zależy im na dodatkowym doświetleniu pomieszczenia, najlepiej zdecydować się na grube szkło hartowane, które wykazuje się dużą wytrzymałością.

Osoby, które zdecydowały się na wstawienie drzwi z przeszkleniami do pokoju dziecinnego, powinny pamiętać o tym, by odpowiednio zadbać o prywatność dziecka i wybrać matowe szkło zamiast przejrzystego. Matowe szyby nie zablokują dopływu światła, ale zagwarantują pociechom poczucie bezpieczeństwa i własnej przestrzeni.

Nie należy zapominać, że drzwi w pokoju dziecka prawdopodobnie będą się mocno brudzić – ślady kredek, odbijanej piłki lub ubrudzonych rączek to standard w dziecięcych pokojach. Z tego powodu, warto zdecydować się na drzwi wewnętrzne z gładkich materiałów, które łatwiej wyczyścić – chropowate powierzchnie będą zatrzymywać brud i utrudniać sprzątanie. Najlepiej nie kupować także drzwi wykonanych z tworzyw wrażliwych na działanie środków czyszczących, np. delikatnego drewna.

Jakie drzwi wewnętrzne wybrać do pokoju dziecka?
Data publikacji: 16 stycznia 2023
Skontaktuj się z nami

Obsługa klienta

Aleksandra Klepuszewska
Tel.: 609 744 574

Obsługa biura
Magdalena Bocian
Tel.: 500 577 121

Kierownik
Jarosław Posiewka
Tel.: 798 986 299

Obsługa zleceń zagranicznych

Kompleksowa usługa montaży i pomiarów na terenie krajów:

  • Niemcy
  • Dania
  • Szwecja
  • Holandia
  • Belgia
  • Francja

Tomasz Klepuszewski
Tel.: +48 504 187 353

flagi

Poznaj szczegóły oferty