Czy serwisowanie okien jest potrzebne?


Wszystkie okna, niezależnie od tworzywa z którego zostały wyprodukowane, ulegają naturalnemu procesowi zużywania się. Okazuje się jednak, że dzięki ich regularnemu serwisowaniu, proces ten można opóźnić i zminimalizować, oszczędzając tym samym sporo pieniędzy na ewentualne naprawy. Co jednak dokładnie przemawia za korzystaniem z usług serwisowania okien?

Jakie usługi składają się na serwisowanie okien?

Serwisowanie okien to usługa, która powinna eliminować konieczność napraw. W praktyce bowiem to zestaw kompleksowych czynności polegających na ich regulacji, ewentualnej wymianie uszczelek oraz kontrolowaniu, czy nie ma kłopotów z otwieraniem się oraz zamykaniem. Serwisowanie okien ma jednak na celu nie tylko to, by można było wygodnie z nich korzystać, ale przede wszystkim by stolarka spełniała swoje podstawowe funkcje, czyli zapewniała dostateczną izolację oraz chroniła przed hałasem.

W istocie czynności serwisowe mają zapobiegać skomplikowanym i drogim naprawom, stanowią więc podstawę dbania o stan okien. Oczywiście na takie czynności nigdy nie jest za późno, nawet jeśli stolarka nie była poddawana przeglądom przez długi okres czasu.

Co wpływa na stan okien?

Wiemy już, jakie czynności składają się na serwisowanie stolarki. Co jednak sprawia, że ulega ona zużyciu? Wpływa na to m.in. codzienna eksploatacja, czyli takie czynności jak otwieranie oraz zamykanie, a także ściskanie uszczelek. Do uszkodzeń może prowadzić też nagromadzenie zanieczyszczeń, czyli nieregularne dbanie o czystość. Jeśli stolarka była w ten sposób zaniedbana przez dłuższy czas, także konieczny może być jej fachowy serwis.

Serwisowanie okien jako oszczędność czasu

Myśląc o serwisowaniu okien wiele osób ma na myśli dodatkowe koszty. Okazuje się jednak, że taka usługa stanowi w istocie zabezpieczenie przed wysokimi wydatkami w przyszłości, związanymi z koniecznością wykonania kompleksowych napraw, a nawet wymiany kwater. Warto więc traktować to jako inwestycję i oszczędność, a nie koszt.

Serwisowanie okien to bez wątpienia usługa potrzebna, dzięki której można uchronić się przed koniecznością drogich napraw stolarki. Tego typu czynności wykonujemy również w naszej firmie i zachęcamy do dowiedzenia się o nich więcej.

Czy serwisowanie okien jest potrzebne?
Data publikacji: 8 kwietnia 2021
Skontaktuj się z nami

Obsługa klienta

Aleksandra Klepuszewska
Tel.: 609 744 574

Obsługa biura
Magdalena Bocian
Tel.: 500 577 121

Kierownik
Jarosław Posiewka
Tel.: 798 986 299

Obsługa zleceń zagranicznych

Kompleksowa usługa montaży i pomiarów na terenie krajów:

  • Niemcy
  • Dania
  • Szwecja
  • Holandia
  • Belgia
  • Francja

Tomasz Klepuszewski
Tel.: +48 504 187 353

flagi

Poznaj szczegóły oferty