Z przylgą czy bez? Jakie drzwi bardziej pasują do nowoczesnych wnętrz?


Drzwi stanowią istotny element wystroju wnętrza. Ich wygląd wpływa na odbiór pomieszczeń, a także na funkcjonalność i komfort użytkowania. Warto zatem dowiedzieć się, jakie drzwi będą najlepsze dla Twojego domu czy mieszkania.

Drzwi z przylgą – elegancja i praktyczność

Drzwi z przylgą to popularne rozwiązanie stosowane w nowoczesnych wnętrzach. Przylga to pionowy element, który łączy skrzydło drzwiowe z ościeżnicą, tworząc estetyczne i funkcjonalne zamknięcie. Dzięki temu drzwi lepiej izolują od hałasu, zapewniają wyższy poziom prywatności oraz zwiększają bezpieczeństwo mieszkańców. Stosowanie przylgi w stolarce okiennej i drzwiowej ma także swoje zalety pod względem estetyki. Drzwi z przylgą prezentują się elegancko, a ich konstrukcja pozwala na łatwe dopasowanie do różnych stylów wnętrz. Warto zwrócić uwagę na bogactwo wzorów i kolorów dostępnych na rynku, które pozwolą idealnie wpasować drzwi z przylgą w aranżację pomieszczenia.

Drzwi bezprzylgowe – minimalizm i nowoczesność

Alternatywą dla drzwi z przylgą są drzwi bezprzylgowe, które zyskują coraz większą popularność wśród miłośników nowoczesnego designu. Ich charakterystyczną cechą jest brak widocznej przylgi, co sprawia, że drzwi te wyglądają niezwykle lekko i minimalistycznie. Tego rodzaju stolarka okienna i drzwiowa doskonale wpisuje się w trendy wnętrzarskie, takie jak minimalizm czy industrializm. Drzwi bezprzylgowe nie tylko prezentują się efektownie, ale także oferują wiele praktycznych rozwiązań. Ich montaż jest prosty i szybki, a dzięki specjalnym zawiasom ukrytym w ościeżnicy, drzwi te można otwierać zarówno na zewnątrz, jak i do środka pomieszczenia. Ponadto, brak przylgi sprawia, że są one łatwiejsze w utrzymaniu czystości. Warto jednak pamiętać, że drzwi bezprzylgowe mogą nieco ustępować drzwiom z przylgą pod względem izolacji akustycznej i termicznej.

Z przylgą czy bez? Jakie drzwi bardziej pasują do nowoczesnych wnętrz?
Data publikacji: 5 marca 2024
Skontaktuj się z nami

Obsługa klienta

Aleksandra Klepuszewska
Tel.: 609 744 574

Obsługa biura
Magdalena Bocian
Tel.: 500 577 121

Kierownik
Jarosław Posiewka
Tel.: 798 986 299

Obsługa zleceń zagranicznych

Kompleksowa usługa montaży i pomiarów na terenie krajów:

  • Niemcy
  • Dania
  • Szwecja
  • Holandia
  • Belgia
  • Francja

Tomasz Klepuszewski
Tel.: +48 504 187 353

flagi

Poznaj szczegóły oferty