Sposoby montażu rolet zewnętrznych – co warto wiedzieć?


Wybór odpowiedniego systemu montażu rolet zewnętrznych to kluczowy element zagwarantowania ich efektywności i długowieczności. Poznaj różne metody montażu oraz ich zalety i wady, aby wybrać najlepsze rozwiązanie dla swojego domu.

Montaż naścienny czy podsufitowy – który wybrać?

Jednym z podstawowych kryteriów wyboru metody montażu rolet zewnętrznych jest sposób mocowania ich do budynku. Wyróżniamy dwa główne rodzaje montażu – naścienny oraz podsufitowy. Montaż naścienny polega na przymocowaniu rolet do ściany budynku, natomiast montaż podsufitowy wiąże się z umieszczeniem rolet pod sufitem, co pozwala na osiągnięcie efektu estetycznego i dyskretnego ukrycia całego systemu. Montaż naścienny jest bardziej popularny ze względu na prostotę wykonania oraz możliwość zastosowania w przypadku różnych rodzajów okien i drzwi. Jest to także opcja tańsza, gdyż nie wymaga dodatkowych materiałów ani pracochłonnych zabiegów. Wadą tego rozwiązania może być jednak nieco gorsza izolacja termiczna oraz akustyczna w porównaniu do montażu podsufitowego. Montaż podsufitowy jest z kolei bardziej estetyczny, gdyż pozwala na ukrycie rolet zewnętrznych pod sufitem. Dzięki temu uzyskujemy jednolity wygląd fasady budynku oraz lepszą izolację termiczną i akustyczną. Wadą tego rozwiązania jest jednak większy koszt oraz konieczność wykonania dodatkowych prac, takich jak montaż specjalnych kasetonów czy obudowy.

Różne systemy prowadzenia rolet – co warto wiedzieć?

Kolejnym istotnym elementem montażu rolet zewnętrznych jest sposób prowadzenia ich. Wyróżniamy tutaj trzy główne systemy – prowadzenie na listwie, prowadzenie w prowadnicach oraz prowadzenie na linkach. Prowadzenie na listwie to najprostsze i najtańsze rozwiązanie, polegające na zamocowaniu listew przewodzących bezpośrednio do ściany lub okna. Zaletą tego systemu jest łatwość montażu oraz możliwość zastosowania w przypadku różnych rodzajów okien i drzwi. Wadą może być jednak mniejsza stabilność rolety oraz gorsza izolacja termiczna i akustyczna.

Sposoby montażu rolet zewnętrznych – co warto wiedzieć?
Data publikacji: 3 czerwca 2024
Skontaktuj się z nami

Obsługa klienta

Aleksandra Klepuszewska
Tel.: 609 744 574

Obsługa biura
Magdalena Bocian
Tel.: 500 577 121

Kierownik
Jarosław Posiewka
Tel.: 798 986 299

Obsługa zleceń zagranicznych

Kompleksowa usługa montaży i pomiarów na terenie krajów:

  • Niemcy
  • Dania
  • Szwecja
  • Holandia
  • Belgia
  • Francja

Tomasz Klepuszewski
Tel.: +48 504 187 353

flagi

Poznaj szczegóły oferty