Roleta zewnętrzna a koszty ogrzewania mieszkania


Sezon grzewczy w pełni, a utrzymanie odpowiednich warunków temperaturowych w domu czy w mieszkaniu najczęściej wiąże się z niemałymi kosztami. Właśnie dlatego poszukiwanie rozwiązań, które pozwolą nieco zaoszczędzić, a także uzyskać komfortowe warunki w pomieszczeniach w okresie zimowym są naturalnym zjawiskiem. Okazuje się, że na zmniejszenie kosztów wpływa nie tylko odpowiednia izolacja budynku, ale również montaż rolet zewnętrznych. Dlaczego warto w nie zainwestować?

Dlaczego rolety zewnętrzne przyczyniają się do oszczędności na ogrzewaniu?

Jak wiadomo, ciepło ucieka przez okna. Właśnie dlatego decydując się na montaż okien PCV czy drewnianych, należy zwrócić uwagę na to, aby wybrane produkty miały dobre właściwości izolacyjne oraz powierzyć montaż specjalistom, którzy zadbają o to, aby okno dobrze spełniało swoje wszystkie funkcje. Aby jeszcze bardziej obniżyć koszty związane z ogrzewaniem mieszkania w sezonie jesienno-zimowym, warto zainwestować w rolety zewnętrzne.

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób wpływają na koszty ogrzewania. Otóż dzięki nim tworzy się dodatkowy opór cieplny, który wynika z warstwy powietrza, która znajduje się pomiędzy roletą i oknem. Dzięki temu współczynnik przenikania ciepła zyskuje satysfakcjonujący poziom.

Przed czym chroni roleta zewnętrzna?

Osoby, które mają wątpliwości dotyczące tego, czy warto zainwestować w roletę zewnętrzną, powinny wiedzieć, że dobrze dobrany produkt pozwala na obniżenie strat ciepła w granicach od 25 nawet do 40%. Wybierając i montując rolety, należy zadbać o to, aby był dopasowany co do 1 mm, ponieważ dzięki temu nie powstaną szczeliny, przez które będzie uciekało ciepło. Na skuteczność rolet zewnętrznych wpływa również fakt, że dzięki nim nie dochodzi do cyrkulacji powietrza, co w praktyce oznacza, że wychładzanie się pomieszczeń następuje bardzo powoli. Oprócz tego rolety zapewniają też dodatkową ochronę przed zimnym wiatrem, deszczem oraz śniegiem.

Roleta zewnętrzna a koszty ogrzewania mieszkania
Data publikacji: 13 listopada 2021
Skontaktuj się z nami

Obsługa klienta

Aleksandra Klepuszewska
Tel.: 609 744 574

Obsługa biura
Magdalena Bocian
Tel.: 500 577 121

Kierownik
Jarosław Posiewka
Tel.: 798 986 299

Obsługa zleceń zagranicznych

Kompleksowa usługa montaży i pomiarów na terenie krajów:

  • Niemcy
  • Dania
  • Szwecja
  • Holandia
  • Belgia
  • Francja

Tomasz Klepuszewski
Tel.: +48 504 187 353

flagi

Poznaj szczegóły oferty