Po czym poznać dobre drzwi antywłamaniowe?


Bezpieczeństwo nasze i naszej rodziny to jeden z podstawowych czynników, o który powinniśmy dbać każdego dnia. Jeśli więc mieszkamy w okolicy, która nie cieszy się dobrą sławą lub jeśli po prostu chcemy zagwarantować sobie jeszcze większy komfort, dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z drzwi antywłamaniowych. Jednak jak rozpoznać, że dana propozycja rzeczywiście zapewni nam bezpieczeństwo, a nie jest jedynie chwytem marketingowym? I na jakie elementy należy zwrócić szczególną uwagę? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Jakie normy powinny spełniać drzwi antywłamaniowe?

Drzwi antywłamaniowe powinny spełniać wymagania zawarte w Polskiej Normie PN-90/B-92270 oraz normie europejskiej PN-EN 1627:2011. Zgodnie z tymi wytycznymi informacja o tym, do jakiej klasy zaliczana jest dana propozycja, powinna zostać zamieszczona na tabliczce znamionowej widocznej przy zawiasach. 

Warto pamiętać, że dobre drzwi antywłamaniowe powinny wyróżniać się co najmniej trzecią lub czwartą klasą, przy czym klasa trzecia sprawdzi się w blokach lub tam, gdzie zastosowano dodatkowe zabezpieczenia, a klasa czwarta w budynkach jednorodzinnych o większych wymaganiach. Oczywiście im wyższa klasa, tym lepiej, dlatego w razie konieczności można sięgnąć także po propozycje o klasie wyższej niż czwarta.

Dodatkowo istotne jest także to, by:

Wybór drzwi antywłamaniowych – na co zwrócić uwagę?

Pamiętanie o sprawdzeniu klasy drzwi zewnętrznych sprawia, że nawet jeśli nie jesteśmy specjalistami, możemy podjąć słuszną decyzję jeśli chodzi o wybór produktu. Dodatkowo już na pierwszy rzut oka widać elementy, takie jak jakość materiału użytego do wykonania drzwi oraz klasę wykonania danej propozycji. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, czy drzwi nie poddają się odkształceniom oraz, czy ich rama jest odpowiednio solidna. 

Z drugiej jednak strony drzwi zewnętrzne pełnią także rolę dekoracyjną. Warto więc wybrać produkt, który jest połączeniem funkcjonalności, bezpieczeństwa i modnego wyglądu, spójnego z obranym przez nas stylem. 

Jeśli więc szukasz drzwi, które spełnią Twoje oczekiwania, w naszym sklepie znajdziesz solidne, najwyższe jakościowo rozwiązania, które są utrzymane w aktualnych trendach. Wybierając drzwi z naszej oferty zyskujesz podwójnie, a Twoja rodzina może cieszyć się maksymalnym komfortem. 

Po czym poznać dobre drzwi antywłamaniowe?
Data publikacji: 1 kwietnia 2022
Skontaktuj się z nami

Obsługa klienta

Aleksandra Klepuszewska
Tel.: 609 744 574

Obsługa biura
Magdalena Bocian
Tel.: 500 577 121

Kierownik
Jarosław Posiewka
Tel.: 798 986 299

Obsługa zleceń zagranicznych

Kompleksowa usługa montaży i pomiarów na terenie krajów:

  • Niemcy
  • Dania
  • Szwecja
  • Holandia
  • Belgia
  • Francja

Tomasz Klepuszewski
Tel.: +48 504 187 353

flagi

Poznaj szczegóły oferty