Jakie uszkodzenia okien da się naprawić?


Okna to jedynie rzeczy, a więc – jak wszystko inne – mają prawo ulec usterce czy zniszczeniu. Dotyczy to w szczególności tych wiekowych, a także źle wykonanych lub zamontowanych. Nie jest to powód do paniki. Uszkodzenie nie musi bowiem zawsze oznaczać dużego wydatku, związanego z wymianą okna. Poniżej dowiesz się, kiedy wystarczy je jedynie naprawić.

Najczęściej występujące usterki okien, które można naprawić

Wśród najpopularniejszych usterek należy wymienić przede wszystkim niemożność otworzenia lub zamknięcia okna. To bardzo uciążliwe zjawisko. Niekiedy skrzydło „zatrzymuje się” w jednej pozycji i nie można go ruszyć. Równie często zdarza się, że wypada lub nie można go całkowicie domknąć bez użycia siły. Niestety przyczyn może być wiele. Usterkę można naprawić, jednak trzeba wcześniej zlokalizować źródło problemu.

Zajmując się naprawą okien w Szczecinie, zauważamy, że wiele usterek dotyczy klamek. Okazuje się, że nawet najwyższej jakości okna są niekiedy wyposażone w mierne uchwyty. W ten sposób producenci zmniejszają bowiem koszty produkcji. Niekiedy wystarczy wymienić poszczególny element systemu. W niektórych przypadkach może być potrzebna nowa klamka.

Większy niepokój wzbudza jednak usterka szyby zespolonej, tzn. jej pęknięcie. Najczęściej powstaje ona na skutek nieprawidłowego montażu. Mogłoby się wydawać, że takie uszkodzenie wiąże się z koniecznością wymiany okna. Nic bardziej mylnego! Defekt można oczywiście naprawić.

Naprawa okna – na własną rękę czy z pomocą fachowca?

To zależy. Drobne naprawy, jak np. wymiana klamki, większość osób może wykonać samodzielnie. W przypadku poważniejszych uszkodzeń z pewnością pojawią się już trudności. Jeżeli nie znasz się na stolarce okiennej, nie podejmuj się takich prac. Możesz bowiem nieumyślnie pogłębić problem.

Jakie uszkodzenia okien da się naprawić?
Data publikacji: 21 marca 2023
Skontaktuj się z nami

Obsługa klienta

Aleksandra Klepuszewska
Tel.: 609 744 574

Obsługa biura
Magdalena Bocian
Tel.: 500 577 121

Kierownik
Jarosław Posiewka
Tel.: 798 986 299

Obsługa zleceń zagranicznych

Kompleksowa usługa montaży i pomiarów na terenie krajów:

  • Niemcy
  • Dania
  • Szwecja
  • Holandia
  • Belgia
  • Francja

Tomasz Klepuszewski
Tel.: +48 504 187 353

flagi

Poznaj szczegóły oferty