Jak należy dbać o bramy garażowe?


Jednym z nieodłącznych elementów stolarki okienno-drzwiowej w każdym domu jest brama garażowa. To element, który nie tylko sprawia, że budynek wygląda estetycznie, ale również powinien zapewniać bezpieczeństwo i niezawodność działania i sprawiać, że można bez obaw pozostawiać samochód w garażu. Warto jednak pamiętać, że aby brama działa poprawnie przez długie lata, należy o nią odpowiednio dbać. Jakie są zasady czyszczenia i konserwacji przydomowych bram garażowych?

Czym czyścić bramy garażowe i jak często należy to robić?

Wybierając odpowiednią bramę garażową, należy zwrócić uwagę nie tylko na to, aby pasowała do drzwi wejściowych czy elewacji, ale również by była wykonana z trwałego materiału. Niemniej ważną kwestią jest dbania o bramę w taki sposób, aby prezentowała się estetycznie, a do tego działała bezawaryjnie. Jedną z ważniejszych kwestii jest regularne oczyszczanie. Przydadzą się do tego łagodne środki, czyli miękka szczotka i delikatna szmatka oraz odpowiednie detergenty.

W przypadku bram powleczonych folią drewnopodobną może to być środek do czyszczenia tworzyw sztucznych. Dobrym wyborem będą też środki przeznaczone do mycia samochodów. Na prowadnicach sadzają się największe ilości zanieczyszczeń, dlatego to od nich należy rozpocząć czyszczenie. Do usuwania nieczystości można użyć szczotki. Po zastosowaniu preparatu na poszczególnych elementach bramy należy go spłukać letnią wodą, a następnie wysuszyć powierzchnię miękką tkaniną. Aby uniknąć problemów związanych z działaniem bramy, warto ją czyścić przynajmniej raz na 2-3 miesiące.

Czy konserwacja bramy garażowej jest konieczna?

Regularne czyszczenie łagodnymi detergentami bramy garażowej ma ogromne znaczenie dla utrzymania jej w dobrym stanie. Niemniej ważne są również kwestie związane z konserwacją. Po wykonaniu prac związanych z myciem warto sprawdzić stan uszczelek i nanieść na nie odrobinę preparatu z silikonami, który uchroni je przed przedwczesnym zużyciem. Bardzo ważne jest też, aby regularnie smarować stałym smarem zawiasy i trzpienie rolek. Tak pielęgnowana brama garażowa, która jest używana zgodnie z zaleceniami producenta, z pewnością będzie działała bezawaryjnie przez wiele lat.

Jak należy dbać o bramy garażowe?
Data publikacji: 4 listopada 2021
Skontaktuj się z nami

Obsługa klienta

Aleksandra Klepuszewska
Tel.: 609 744 574

Obsługa biura
Magdalena Bocian
Tel.: 500 577 121

Kierownik
Jarosław Posiewka
Tel.: 798 986 299

Obsługa zleceń zagranicznych

Kompleksowa usługa montaży i pomiarów na terenie krajów:

  • Niemcy
  • Dania
  • Szwecja
  • Holandia
  • Belgia
  • Francja

Tomasz Klepuszewski
Tel.: +48 504 187 353

flagi

Poznaj szczegóły oferty