Jak dobrać parapet do okna?


Modnie i funkcjonalnie zaaranżowane wnętrze zależy od wielu elementów, które ze sobą doskonale współgrają. Dobrym przykładem może być standardowe okno, które potrzebuje pewnych dodatków, takich jak zasłony, rolety oraz oczywiście parapet. Dobierając ten ostatni element należy zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. O jakie cechy chodzi? I o czym warto pamiętać? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Jak dobrać parapet do okna – aspekty wizualne

Estetyka ma ogromne znaczenie w przypadku wyboru parapetów. Dlaczego? Ten niepozorny element staje się przecież nierozerwalną częścią pomieszczenia, które tworzyliśmy z takim zaangażowaniem. Niezwykle ważne jest więc dopasowanie pod względem formy, kolorystyki i zastosowanego materiału. 

Na szczęście wybór jest bardzo szeroki. Dostępne są m.in. parapety drewniane, parapety z płyt postformingowych, parapety laminowane i spiekane (HPL), parapety powlekane melaminą, parapety kamienne, parapety z marmuru syntetycznego, parapety z konglomeratu marmurowego (polimerobetonu), parapety z tworzywa sztucznego PVC, czy parapety akrylowe. Przed dokonaniem ostatecznej decyzji warto sprawdzić, jak propozycje te wyglądają na żywo, czym się różnią i w jakich pomieszczeniach mogą zostać zastosowane. 

Jednak to nie koniec. Ogromny wpływ na estetykę parapetów, a co za tym idzie na nasze zadowolenie, ma jakość wykonania produktu i przywiązanie do detali. Jedynie rozwiązania najwyższej jakości, tworzone przez profesjonalistów, trafią w gusta najbardziej wymagających klientów.   

Czym kierować się przy wyborze parapetu?

Kolejnym bardzo ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę wybierając parapet, jest oczywiście jego funkcjonalność. Tak jak już wspomnieliśmy, kluczowe znaczenie ma rodzaj wykorzystanego materiału – zarówno jeśli chodzi o estetykę, jak i o komfort użytkowania. Dodatkowo parapet to zakup na wiele lat, przez co musi wyróżniać się najwyższą jakością, trwałością i odpornością na uszkodzenia. Należy pamiętać także o funkcjach jakie pełni. Jest nie tylko ozdobą, ale także znacząco wpływa na ciepło w danym pomieszczeniu, kierując ogrzane powietrze na boki, a nie w stronę okna. 

Podsumowując, wybierając parapet należy wziąć pod uwagę przede wszystkim jego jakość, estetykę i profesjonalizm wykonania. Słuszna jest też zasada, że niska cena nie powinna wpływać na nasze wybory – może bowiem oznaczać gorszą jakość.

Jak dobrać parapet do okna?
Data publikacji: 24 lutego 2022
Skontaktuj się z nami

Obsługa klienta

Aleksandra Klepuszewska
Tel.: 609 744 574

Obsługa biura
Magdalena Bocian
Tel.: 500 577 121

Kierownik
Jarosław Posiewka
Tel.: 798 986 299

Obsługa zleceń zagranicznych

Kompleksowa usługa montaży i pomiarów na terenie krajów:

  • Niemcy
  • Dania
  • Szwecja
  • Holandia
  • Belgia
  • Francja

Tomasz Klepuszewski
Tel.: +48 504 187 353

flagi

Poznaj szczegóły oferty