Do jakich wnętrz pasują żaluzje drewniane?


Drewniane żaluzje stały się modne już dawno temu. Do dziś są częstym wyborem wśród osób urządzających wnętrza. Nic dziwnego! Takie osłony okienne wyglądają bardzo elegancko przez swoją urzekającą prostotę. Poniżej przeczytasz, w jakich wnętrzach sprawdzą się najlepiej oraz, do jakich stylów pasują.

Nowoczesność i klasyka w jednym, czyli drewniane żaluzje

Można śmiało stwierdzić, że drewniane żaluzje są ponadczasowe. To połączenie współczesnych trendów z uniwersalnymi sposobami urządzania wnętrz. Dzięki temu dobrze komponują się ze zdecydowaną większością stylów wnętrzarskich. Mowa tu w szczególności o nurcie klasycznym i nowoczesnym.

Zajmując się sprzedażą żaluzji i rolet w Szczecinie, zauważamy, że modele drewniane są chętnie wybierane do wnętrz rustykalnych. W tym nurcie dekoratorskim ważną rolę odgrywają właśnie naturalne materiały. Drewno to przecież fundament klimatu sielskiej wsi.

Warto podkreślić, że żaluzje drewniane mogą być wykonane w różnych barwach – od białego, przez beżowy, aż po czarny. Jasne odcienie świetnie prezentują się we wnętrzach skandynawskich oraz minimalistycznych. Subtelnie podkreślają prostotę tych stylów bez zbędnej dominacji wystroju. Z kolei ciemne modele okażą się strzałem w dziesiątkę w przypadku pomieszczeń industrialnych, loftowych i art déco.

W jakich pokojach zamontować żaluzje z drewna?

Naturalny materiał, jakim jest drewno, cechuje się wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne. Z tego względu takie żaluzje sprawdzą się w zasadzie w każdym wnętrzu. Najczęściej montuje się je w sypialniach, salonie oraz kuchni. Wbrew pozorom będą odpowiednie również do łazienki. Mogłoby się wydawać, że wilgoć i podwyższona temperatura wyklucza ich wykorzystanie w toalecie. Kluczowa jest zaś wysoka jakość wykonania i odpowiednia impregnacja.

Do jakich wnętrz pasują żaluzje drewniane?
Data publikacji: 12 kwietnia 2023
Skontaktuj się z nami

Obsługa klienta

Aleksandra Klepuszewska
Tel.: 609 744 574

Obsługa biura
Magdalena Bocian
Tel.: 500 577 121

Kierownik
Jarosław Posiewka
Tel.: 798 986 299

Obsługa zleceń zagranicznych

Kompleksowa usługa montaży i pomiarów na terenie krajów:

  • Niemcy
  • Dania
  • Szwecja
  • Holandia
  • Belgia
  • Francja

Tomasz Klepuszewski
Tel.: +48 504 187 353

flagi

Poznaj szczegóły oferty