Czym się kierować wybierając drzwi wejściowe?


Wykończenie domu wiąże się z koniecznością podjęcia wielu decyzji. Warto wówczas wybierać takie rozwiązania, które będą nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne i trwałe. Jednym z ważniejszych elementów jest bez wątpienia stolarka okienna i drzwiowa. W dzisiejszym wpisie skupimy się na drzwiach wejściowych. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając je?

Bezpieczeństwo i funkcjonalność

Jedną z najważniejszych kwestii, na które zwracają uwagę klienci naszego sklepu z drzwiami w Szczecinie, jest bezpieczeństwo. Ich konstrukcja powinna skutecznie zabezpieczać przed wejściem niepożądanych gości. Właśnie dlatego wiele osób decyduje się na zakup drzwi antywłamaniowych, których trwałość jest określana sześciostopniową klasą RC. Niemniej ważną kwestią jest funkcjonalność. Mowa tutaj przede wszystkim o izolacji termicznej. Determinuje ją współczynnik przenikania ciepła.

Dobrze, jeśli skrzydło jest wypełnione pianką poliuretanową albo wełną mineralną. Nie sposób nie wspomnieć też o izolacji akustycznej, która jest szczególnie ważna dla osób mieszkających przy ruchliwych ulicach. Warto wybrać takie drzwi, które nie tylko zabezpieczają przed hałasem z zewnątrz, ale również zagwarantują, że dźwięki pochodzące z domu nie będą się wydostawać. Oprócz tego dobrze też zweryfikować, czy drzwi są odporne na wilgoć, a w razie potrzeby dobrać odpowiednią klasę ochrony przed wiatrem. Kwestią, która nie powinna umknąć uwadze, jest też wygoda użytkowania. Dobrze, jeśli drzwi:

Jak wybrać drzwi zewnętrzne, aby pasowały do budynku?

Estetyka to obok bezpieczeństwa i funkcjonalności jedna z ważniejszych cech, którymi powinny się wyróżniać zarówno okna PCV, jak i rolety zewnętrzne czy omawiane drzwi wejściowe. Właśnie dlatego jednym z częściej wybieranych materiałów, z których są wykonane drzwi zewnętrzne, jest drewno. Oprócz tego dobrze też zwrócić uwagę na ich kolor – warto wybrać uniwersalny odcień, który będzie pasował zarówno do wspomnianej stolarki okiennej, jak i dachu czy koloru elewacji. Dzięki temu drzwi doskonale wpasują się w estetykę budynku, a do tego z pewnością będą inwestycją na długie lata.

Czym się kierować wybierając drzwi wejściowe?
Data publikacji: 2 lutego 2022
Skontaktuj się z nami

Obsługa klienta

Aleksandra Klepuszewska
Tel.: 609 744 574

Obsługa biura
Magdalena Bocian
Tel.: 500 577 121

Kierownik
Jarosław Posiewka
Tel.: 798 986 299

Obsługa zleceń zagranicznych

Kompleksowa usługa montaży i pomiarów na terenie krajów:

  • Niemcy
  • Dania
  • Szwecja
  • Holandia
  • Belgia
  • Francja

Tomasz Klepuszewski
Tel.: +48 504 187 353

flagi

Poznaj szczegóły oferty