Czy wybór okien aluminiowych do domu to dobry pomysł?


Jeszcze do niedawna okna z aluminium nie były popularnym rozwiązaniem w prywatnych domach i mieszkaniach, gdzie znacznie częściej spotkać było można ramy okienne wykonane z drewna lub PCV – tymczasem okna aluminiowe montowane były przeważnie w budynkach użyteczności publicznej lub w biurach. Obecnie trend ten ulega zmianie i ramy okienne z aluminium zaczynają przyciągać uwagę prywatnych Klientów. Czy wybór okien aluminiowych się opłaca?

Jakie są zalety okien aluminiowych?

Aluminium to materiał, który wyróżnia się bardzo dużą trwałością. Oznacza to, że okna aluminiowe będą odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne czynniki zewnętrzne, np. wahania temperatury, wilgoć i promienie UV. Dzięki temu okna aluminiowe łączą w sobie zalety okien PCV i okien z drewna – są równocześnie wytrzymałe i nie wymagają częstej konserwacji.

Warto także zwrócić uwagę na fakt, że aluminium jest metalem bardzo plastycznym. Jeżeli szukasz okna o nietypowym kształcie (np. wielobocznym), powinieneś poszukać wśród ram okiennych wykonanych z aluminium. Dodatkową zaletą tego typu metalu jest niska waga, dzięki czemu możliwe jest wykonywanie z niego ram okiennych nawet o dużych rozmiarach.

Ostatnią zaletą wartą wzięcia pod uwagę jest to, że okna aluminiowe znakomicie wygłuszają hałasy dochodzące z zewnątrz. Doceni to z pewnością każda osoba mieszkająca w pobliżu ruchliwej ulicy, szkoły lub popularnego lokalu gastronomicznego.

Czy okna wykonane z aluminium mają jakieś wady?

Niestety, nie istnieje materiał idealny. Aluminium – mimo szeregu zalet – ma także wady, które trzeba wziąć pod uwagę przed decyzją o zakupie okna. Niestety, ramy aluminiowe przeważnie nie mogą być poddawane naprawie lub renowacji – uszkodzone okno wykonane z aluminium musi zostać wymienione, co oczywiście wiąże się z dodatkowymi kosztami. Oprócz tego, aluminium nie zapewnia tak dobrej izolacji termicznej co drewno lub tworzywa sztuczne, co przekłada się na wyższe zużycie energii i – tym samym – na wyższe rachunki.

Czy wybór okien aluminiowych do domu to dobry pomysł?
Data publikacji: 4 stycznia 2023
Skontaktuj się z nami

Obsługa klienta

Aleksandra Klepuszewska
Tel.: 609 744 574

Obsługa biura
Magdalena Bocian
Tel.: 500 577 121

Kierownik
Jarosław Posiewka
Tel.: 798 986 299

Obsługa zleceń zagranicznych

Kompleksowa usługa montaży i pomiarów na terenie krajów:

  • Niemcy
  • Dania
  • Szwecja
  • Holandia
  • Belgia
  • Francja

Tomasz Klepuszewski
Tel.: +48 504 187 353

flagi

Poznaj szczegóły oferty