3 zalety okien dachowych


Okna dachowe to uniwersalne rozwiązanie od lat stosowane w wielu domach z poddaszem użytkowym. Wykonane z najlepszych materiałów gwarantują taką samą izolacyjność i szczelność jak standardowa stolarka, choć oczywiście wiele zależy od konstrukcji i sposobu ich montażu. Jakie są główne zalety okien dachowych i dlaczego warto zdecydować się na projekt budowlany, który je zawiera?

Dostęp do naturalnego światła słonecznego

W przypadku domów z dachami spadowymi najczęściej mamy możliwość aranżacji poddasza użytkowego. Jednym z głównych wyzwań ulokowanych na nim pomieszczeń jest zdecydowanie mniejszy dostęp do światła słonecznego, które ma nie tylko wpływ na nasze samopoczucie, ale także na rachunki za prąd. Wówczas rozwiązaniem są właśnie okna dachowe, pozwalające na ograniczenie użytkowania żarówek, a tym samym oszczędność w comiesięcznych opłatach za energię elektryczną.

Zabezpieczenie przed włamaniem

Położenie okien dachowych sprawia, że utrudniają one wejście do domu przez co nie musimy obawiać się, że podczas naszej nieobecności dojdzie do włamania. Oczywiście, aby gwarantowały one wysoki poziom bezpieczeństwa, muszą być wykonane z solidnych materiałów. W przypadku okien dachowych Dobroplast, które polecamy naszym klientom, są one dodatkowo wyposażone w ocynkowaną stal, poprawiającą nie tylko odporność na warunki zewnętrzne, ale także sposób mocowania okuć.

Gwarancja większej prywatności

Kolejnym atutem okien dachowych jest możliwość zagwarantowania domownikom większej prywatności ze względu na ich nachylenie. Dlatego warto instalować je przede wszystkim w łazienkach, a także sypialniach na poddaszu, wówczas nie ma konieczności montowania różnego rodzaju osłon, np. rolet lub żaluzji, których zakup wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Współcześnie okna dachowe stosuje się w zdecydowanej większości projektów budynków jednorodzinnych. Nie ulega bowiem wątpliwości, że mają one wiele zalet, w tym zdecydowanie poprawiają wartości użytkowe poddaszy, tworząc z nich klimatyczne, bezpieczne i bardziej osobiste wnętrza.

3 zalety okien dachowych
Data publikacji: 2 września 2019
Skontaktuj się z nami

Obsługa klienta

Aleksandra Klepuszewska
Tel.: 609 744 574

Obsługa biura
Magdalena Bocian
Tel.: 500 577 121

Kierownik
Jarosław Posiewka
Tel.: 798 986 299

Obsługa zleceń zagranicznych

Kompleksowa usługa montaży i pomiarów na terenie krajów:

  • Niemcy
  • Dania
  • Szwecja
  • Holandia
  • Belgia
  • Francja

Tomasz Klepuszewski
Tel.: +48 504 187 353

flagi

Poznaj szczegóły oferty